Brak sensu życia u 27-latki

Bezsens życia Mam 26 lat od kilku lat nie widze sensu swojego życia.Przez okres 7lat bylam w Anglii i to zaczelo sie juz tam,nic mnie nie cieszylo żylam byle zyc,kilka razy mialam mysli samobojcze.Rok temu rozstalam sie po 4latach z chlopakiem i wtedy bylo jeszcze gorzej.Postanowilam zjechac do Polski ale tutaj czuje to samo nic mi nie wychodzi,po nieudanej pracy i probie ulozenia sobie zycia postanowilam wrocic spowrotem za granice,jednak caly czas czuje bezsens .

Zmiana miejsca pobytu nie pomaga, bo problemy tkwią w Pani, zabiera je Pani ze sobą. Konieczne jest postawienie diagnozy, ustalenie jakie rodzaju kłopoty powodują złe samopoczucie: mechanizmy psychologiczne? depresja? nierozwiązane konflikty? brak umiejętności z radzeniem sobie w trudnych sytuacjach? inne? To wymaga wizyty u psychologa lub psychiatry. Nie warto się dalej męczyć, trzeba poszukać pomocy.

Ja również polecam skontaktowanie się z psychoterapeutą, który spróbuje ustalić z Panią z czego tak naprawdę wynikają problemy i da to być może Pani faktycznie początek czegoś nowego. Sama spędziłam kiedyś w Anglii kilka lat, więc wiem jak ciężko tam może być o specjalistyczną pomoc. Od tamtego czasu sporo się jednak zmieniło i wiem że coraz więcej wiele miast dysponuje już w tej chwili specjalistami z różnych dziedzin (również psychologów) polskiego pochodzenia. Życzę powodzenia w poszukiwaniach, w razie "w" można tez skorzystać z pomocy psychologicznej on-line. (Wiadomo, że może nie być ona wystarczająca, ale zawsze to jakiś start- tym bardziej jeśli nie znalazłaby Pani innych dostępnych opcji) Pozdrawiam, Monika