Brak siły do codziennych czynności u młodej osoby

Witam. Od co najmniej pół roku, każdego dnia czuje się jak cień człowieka, wszystkie obowiązki mnie przerastają (nie z lenistwa) tylko braku siły. Chodzę cały dzień ziewając, bez przyczyny, gdy tylko wracam ze szkoły jedyne co robię, kładę się i zasypiam w ciągu ułamku sekundy, a gdy już się obudzę, zjem coś bądź nie i idę spać dalej, rano rutyna, czuję zmęczenie jakbym nie spał od kilku dni, robi się to coraz bardziej uciążliwe, z racji iż jestem młodą osobą (19lat).

Objawy, które Pan opisuje mogą mieć wiele różnych przyczyn. W pierwszej kolejności sugerowałabym udanie się na wizytę do lekarza rodzinnego, internisty, żeby sprawdzić czy przyczyną dolegliwości nie jest choroba somatyczna (choroba ciała) np.: niedoczynność tarczycy lub cukrzyca (cukrzyca typu 1 może rozwinąć się w młodym wieku,niezależnie od diety i trybu życia). Lekarz rodzinny zleci konieczne badania i ewentualnie skieruje Pana do specjalisty.
Opisane objawy mogą wskazywać też na depresję, w szczególności jeśli opisanym objawom towarzyszy smutek, obniżenie nastroju, płaczliwość lub utrata zainteresowań, hobby. Jeśli zmęczenie nie ma przyczyny somatycznej, wówczas niezbędna będzie konsultacja z psychiatrą, żeby postawić właściwą diagnozę.
Bardzo proszę, żeby nie lekceważył Pan tych objawów i udał się jak najszybciej do internisty. Mam nadzieję, że uda się odnaleźć przyczynę i rozpocząć właściwe leczenie.

Dzień dobry, pana objawy mogą mieć różne przyczyny. Jeżeli problem trwa od dłuższego czasu zachęcam do kontaktu z lekarzem rodzinnym i przeprowadzenia badań lekarskich w celu wykluczenia przyczyn medycznych. Jeżeli badanie nic nie wykażą zachęcam do kontaktu z psychologiem. Pozdrawiam.