Brak śluzu i suchość dwa dni przed miesiączką a ciąża

Witam, czy brak sluzu, suchość na 2 dni przed miesiaczka może powodować ciążę?

Małgorzata Panek

Suchość pochwy i brak śluzu nie mają wpływu na możliwość zajścia w ciążę. Jedynie mogą powodować dyskomfort podczas stosunków.
Na rynku jest dostępne wiele lubrykantów, które zapewnią odpowiedni komfort podczas stosunku. W razie podejrzenia ciąży proszę wykonać test ciążowy i w przypadku wyniku pozytywnego udać się do ginekologa.
Pozdrawiam