Brak spadku wagi po przyjmowaniu leków na astmę oskrzelową

Witam mam pytanie dotyczące zatrzymania wagi. Od 4 miesięcy zaczęłam ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu, od niedawna zaczęłam wprowadzać racjonalne, zdrowe żywienie bez słodyczy i fast foodów. Od 8 lat biorę leki w tabletkach ( symlucast i telfexo) oraz wziew fostex na astmę oskrzelową - czy mogą one powodować brak spadku wagi lub nawet jej przybieranie ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyjmowane leki nie powinny wpływać na zwiększenie masy ciała. Pamiętaj, że oczekiwane korzyści ze stosowania leków w twojej chorobie są z reguły większe, niż szkody wynikające z pojawienia się ewentualnych działań niepożądanych. Kontrola wagi w dużej mierze zależy do Ciebie.