Brak uśmiechu, zniechęcenie, niezadowolenie i senność. Co oznaczają takie objawy?

Dzień dobry! Mam 46 lat. Jestem wdową od 9 lat z trójką dzieci (dwoje jest już dorosłych - studiują). 4 lata temu przeszłam 2 operacje. Pierwsza - usunięcie jajnika z torbielą z nowotworem, po miesiącu następna operacja - usunięcie drugiego jajnika i trzonu macicy. Po zastosowaniu narkozy z tak krótką przerwą mam nadciśnienie. Natomiast zastanawia mnie ciągły ponury nastrój, niezadowolenie z siebie, niechęć do czegokolwiek, brak od dłuższego czasu uśmiechu, szaleństwa. Po prostu nic mnie nie cieszy w moim życiu. Jest jeszcze coś, tzn. za dużo śpię, najlepiej całymi dniami. Dziwi mnie również niska temperatura ciała, tj. 35,2-35,4 od paru tygodni. Ostatnio pojawił się również szum w uszach, jakbym miała założone słuchawki z wyłączoną stacją radiową. Jestem na przekór temu wszystkiemu dość żywą osobą, a nawet nerwusem, który musi zrobić wszystko, i to teraz, już! A potem czuję się wypalona i niepotrzebna. Proszę o pomoc w ukierunkowaniu mnie i niezbywaniu byle czym - nie chcę tak żyć.

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Opisane objawy mogą częściowo odpowiadać zaburzeniom o typie depresji. Aby jednoznacznie postawić diagnozę, konieczna może być wizyta u psychiatry. Wcześniej jednak wskazana byłaby diagnostyka somatyczna, aby wykluczyć ewentualne inne choroby. Ważne byłoby zbadanie poziomu hormonów tarczycy, w celu wykluczenia niedoczynności gruczołu tarczowego.

Psychiatra na Oddziale Psychiatrii w Szpitalu Bielańskim i w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy