Brak warzyw i owoców w diecie a odchudzanie

Witam mam taki problem ważę 80 kg mam 13 lat oraz 1.76 wzrostu chciałbym się dowiedzieć jak schudnąć około 10 kg jem codziennie rano płatki kukurydziane, po południu Ziemniaki z czymś, nie jem surówek ani warzyw proszę o pomoc i o jakieś dobre dla mnie jedzenie.
13 LAT ponad rok temu

Witam,
Na początek poleciłabym zamianę płatków na owsiane lub musli, a przede wszystkim zwiększenie liczby posiłków. 4-5 posiłków w ciągu dnia usprawni metabolizm. Warzywa to dobre źródło witamin i składników mineralnych, ale także błonnika, który jest bardzo pomocny w odchudzaniu.
Pytanie, które mnie nurtuje to dlaczego nie jesz warzyw i owoców?

Witam,
Wg mojej wstępnej oceny je Pan nieregularnie oraz pokarmy niepełnowartościowe, które powodują z czasem osłabienie przemiany materii oraz dysfunkcje metaboliczne. Podstawową kwestia jest czy jest Pan zdrowy oraz jaki jest powód nie spożywania warzyw ? Warzywa powinny być w jadłospisie każdego osobnika bez względu na rodzaj diety-w różnej postaci. Tym bardziej, że jest Pan w wieku, w którym organizm nadal "programuje się" metabolicznie - ważne zatem co Pan wprowadza do jadłospisu, ponadto, musi Pan jeść regularnie. Proponuję konsultacje z dietetykiem bo u Pana jest zbyt dużo błędów żywieniowych i trzeba je jak najszybciej wyeliminować!
Pozdrawiam
Karolina Wróblewska

W przypadku młodego, rosnącego organizmu należy dostarczać wielu cennych składników odżywczych, głównie w postaci warzyw i owoców. Dlatego należało by włączyć te produkty do swojej diety, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań. Ponadto należy przestrzegać kilku ważnych zaleceń, mianowicie spożywać co najmniej 4-5 posiłków w ciągu dnia, rozpoczynając od śniadania, zachowując równomierne przerwy między posiłkami. Posiłki powinny być urozmaicone (nie opierające się głównie na płatkach kukurydzianych czy ziemniakach), ale także powinny zawierać produkty zbożowe pełnoziarniste takie jak różnego rodzaju kasze, płatki owsiane, otręby, pieczywo razowe. Do tego dieta powinna zawierać nabiał potrzebny do wzrostu kości, oraz białko w postaci chudego mięsa i ryb. Należy pamiętać również o codziennej aktywności fizycznej (rower, spacery, gry na świeżym powietrzu), aby redukować istniejącą już nadwagę.