Brak wiary w siebie po słowach słyszanych w dzieciństwie

Zawsze w trudnych momentach życia jak bumerang wracają myśli "ty sobie w życiu nie poradzisz", "z ciebie nic nie będzie", które słyszałem w dzieciństwie. Czy nie jest za późno, by to przepracować? Bo stanowi to dla mnie spory balast. I mocno komplikuje życie tak na co dzień.

Witam,
Nigdy nie jest za późno na pracę nad sobą i wprowadzenie zmian w życiu, a już na pewno nie w Pana wieku, jest Pan młody, ma Pan jeszcze wiele przed sobą. Proszę się zastanowić nad podjęciem psychoterapii, najlepiej w nurcie psychodynamicznym, która pomoże Panu przepracowac te problemy.
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Erbel

Z całą pewnością na zmiany nigdy nie jest za późno, a niektórzy psychoterapeuci uważają, że "okolice czterdziestki" to optymalny moment na rozwój i pozbycie się tego typu niekorzystnych "etykiet". Psychoterapia jest zweryfikowana naukowo metodą leczenia i rozwoju i to niezależnie od jej głównych nurtów (terapia poznawczo-behawioralna i psychodynamiczna). Proponuje w pierwszej kolejności poczytać właśnie o tym jakie są główne nurty terapii i czym się różnią, jakie są ich główne zalety i wady. Następnie warto poszukać doświadczonego terapeuty i omówić z nim ewentualne rozpoczęcie terapii. Może się okazać, że pierwszy wybrany specjalista z różnych powodów nie będzie Panu odpowiadał i wówczas nie warto się poddawać tylko dalej szukać. Oferta w tym zakresie jest w Krakowie bardzo bogata.