Brak wydzielania krwi podczas miesiączki

Witam!

Biorę tabletki od 5 lat, mam 24 lata, okres zazwyczaj trwa u mnie 2-3 dni. Dziś powinnam dostać okres, czuję ból brzucha jak zawsze przy miesiączce, mam zakrzep ale zero krwi czy to normalne?

Wspomnę, że przeszłam niedawno mały zabieg kosmetyczny i przyjmowałam tabletki na węzły chłonne, f*** i tabletki hormonalne.

Proszę mi powiedzieć czy to normalne, że odczuwam ból jak zawsze przy miesiączce ale krwi zero, tylko takie maziste plamki zakrzepy jak sie nie mylę? Czy to normalne jest czy to może być wywołane jakimiś czynnikami, hormony itp.? Czy to może być ciąża???

Proszę o pilną szybką odpowiedź - dziękuję!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinna Pani przede wszystkim wykluczyć ciążę. Najlepiej wykonać test w ostatnim dniu 7-dniowej przerwy oraz, w razie wyniku negatywnego, ponownie po tygodniu przyjmowania tabletek z  kolejnego opakowania. Brak krwawienia z odstawienia ma jednak prawo przytrafić się od czasu do czasu mimo nieobecności ciąży- proszę więc się nie martwić. Pozdrawiam serdecznie!