Brak wystąpienia miesiączki u kobiety

Pisze do Państwa z moim nie typowym problemem od wielu lat - Mam 29 lat > i w ogóle nie wystapiła u mnie miesiaczka po prostu wogóle jej nie > było ,robiłam badania hormonalne - Estradiol 18,35- FSH 87,16 > Progesteron 0,1 Prolaktyna 630,9 Progesteron 0,01.Zrobiłam sobie badanie > tarczycy TSH 44,3 mlu i Usg wykazało mi nieco obniżona echogeniczność > bez zmian ogniskowych ,czy to jest przyczyna moich powikłań?czeka mnie > jeszcze badanie FT3 i FT4

Małgorzata Panek

Wyniki badań hormonów nie są prawidłowe - za wysokie stężenie FSH i prolaktyny. Zaburzenia funkcji tarczycy mogą mieć wpływ na miesiączkowanie, jednak w Pani przypadku trzeba najpierw sprawdzić funkcjonowanie jajników.
Proszę udać się z wynikami badań do ginekologa-endokrynologa
pozdrawiam