Brak wzwodu od kilku lat - co z tym zrobić?

Witam serdecznie. Mój problem to brak wzwodu. Mam 45 lat, od 20 lat jestem żonaty. Moje stosunki seksualne z żoną nigdy nie były zadowalające. Krótko po ślubie w czasie stosunku mój penis stawał się "twardy" tylko chwilę przed wytryskiem, same wprowadzenie penisa było możliwe po ucisnięciu penisa. Od dobrych 14 lat moje stosunki są katastrofą, brak kompletnie wzwodu. Wytrysk osiągam przez stymulacje ręką, ale to i tak trwa bardzo długo i nie zawsze nam starcza sił, dodam iż wytrysk następuje przy wiotkim penisie. Zauważyłem, że jak kilka lat temu zażywałem tabletki na stres to budziłem się rano z pełnym wzwodem, niestety po wstaniu z łóżka wzwód zanikał, może nawet jak pomyślałem, że mam wzwód, to już było po wzwodzie. Zażywałem Viagrę, penigrę, maxigrę, niestety nie przynosiło to dobrych rezultatów. Lekarz, u którego byłem w 2008 r. powiedział, że to sprawa psychiki, ale nie powiedział co z tym zrobić, gdzie się udać lub jakie lakarstwa zażywać. Jeśli to możliwe, prosiłbym o rade, jak sobie dalej radzić z tym problemem.

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marcin Buczek
55 poziom zaufania

Przyczyny psychologiczne są najczęstszymi powodami zaburzeń erekcji. Nieduża poprawa po lekach antydepresyjnych wskazuje, że prawdopodobnym, że Pana też to dotyczy. Niestety niektóre leki antydepresyjne same mogą obniżać libido. Zakładam, że lekarz, u którego był Pan wcześniej, był urologiem i wykluczył przyczynę chorobową. Dlatego bardzo potrzebna byłaby Panu teraz wizyta u seksuologa, który zajmie się głównie "psychologicznymi" aspektami Pana kłopotów i zaproponuje Panu odpowiednią terapię.

Lekarz w Szpitalu Klinicznym im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty