Brak wzwodu po przedwczesnych wytryskach

Od kilku dni, po stosunku zakończonym przedwczesnym wytryskiem (wkładając penisa do pochwy wytrysnąłem), który była moją 2 próba z partnerką (wcześniej było podobnie), nie mogę uzyskać wzwodu. Starałem się pobudzić (oczywiście sam, bo w takiej formie na razie nie chcę, aby doszło do kontaktu intymnego z moją partnerką) oraz użyć wszystkich innych sposobów, które wcześniej działały. Taka sytuacja zaczyna mnie niepokoić. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy (to moja pierwsza partnerka seksualna, robiliśmy to w samochodzie) oraz co należałoby zrobić, aby przywrócić swoją "sprawność"?

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

podwójna porażka spowodowała u Pana blokadę psychiczną. Zapewne ciągle się Pan zamartwia, czy następnym razem się uda. Niestety, do udanego stosunku trzeba być wypoczętym, rozluźnionym i przede wszystkim skupić się na odczuwaniu przyjemności, płynącej z sytuacji intymnej. Wtedy powinno się udać. Co do sposobów radzenia sobie z ewentualnym przedwczesnym wytryskiem - kilka z nich znajdzie Pan w artykule portal.abczdrowie.pl/przedwczesny-wytrysk.