Brak wzwodu podczas aktu+przedwczesny wytrysk

Witam, od niedawna zaczęłam współżycie z moim partnerem (kochaliśmy się trzykrotnie). Za każdym razem mój partner miał problemy z utrzymaniem wzwodu podczas aktu. Po ok. minucie kochania się jego penis tracił wzwód. Pierwszej nocy partner doszedł do satysfakcji seksualnej poprzez seks oralny, za drugim i trzecim razem kiedy w ciągu nocy próbowaliśmy kochać się kilka razy (ok. 3), mój partner miał zbyt wczesny wytrysk. Mój partner prowadzi własną firmę i obecnie od pracuje po ok. 12-14 h/dobę. Sam twierdzi, że wcześniej też tyle pracował i nigdy nie miał takich problemów, a teraz prawdopodobnie ma ze względu nie na ilość pracy, ale na stres, który ostatnio ma w pracy. Proszę o odpowiedź, boję się, że może mój partner ma blokadę psychiczną przede mną (może nie jestem "tą" osobą, może tęskni do swojej poprzedniej wieloletniej partnerki? Może nie może się do mnie przekonać?), choć widać, i sam twierdzi, że bardzo mnie kocha i bardzo go pociągam (dużo czasu spędzamy na pieszczotach i swojej wzajemnej seksualności i jak nie udaje nam się stosunek, to po kilkunastu min. znów czujemy pociąg do siebie i próbujemy się kochać). A może przyczyna tkwi w stresie podczas naszych pierwszych aktów? Dziękuję z góry.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani!

Problemy z potencją Pani partnera najprawdopodniej mają naturę psychogenną - stres zarówno związany z pracą, jak i zmianą partnerki (zwłaszcza jeżeli poprzedni związek trwał długo) może niekorzystnie wpływać na jakość współżycia. Musi Pani dać mu trochę czasu i "nie robić z tego sprawy". Jeżeli jednak problemy z potencją nie zanikną samoistnie po jakimś czasie - należy udać się z tym do urologa i seksuologa.