Brak wzwodu u 30-latka

Mój mąż (30 lat) nie ma wzwodu. Inicjuje sytacje intymne, ale niestety nie ma wzwodu, zupełnie. Mówi, że jest podniecony, ale nie wie, dlaczego nie może się kochać. To przykry temat i dla niego, i dla mnie. Próbowałam mu pomóc pieszcząc i doprowadzić do wzwodu ręką, ale nic nie dało. Sytuacja powtórzyła się trzy razy w przeciągu dwóch tygodni. Raz nam się udało za drugim podejściem w ciągu dnia. Staramy się o dziecko już dwa lata, mąż nie miał problemów z seksem nawet dwa razy dziennie. Rozmaiwałam z nim, on twierdzi, że to stres. Ale ja się martwię, bo w naszym życiu od czterech lat dzieje się to samo - czyli ciągle mamy te same problemy. Co powinniśmy zrobić? Czy od razu iśc do lekarza? Czy zrobić jakieś badania? Czy może jakieś leki (Pro Men)? Jak ja mogę mu pomóc - czego nie mówić, czego nie robić? Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Stres jest bardzo częstą przyczyną problemów w życiu seksualnym. Zestresowany mężczyzna ma wiele trudności w osiągnięciu wzwodu, a także późniejszym jego utrzymaniem. Najprawdopodobniej rozwiązanie Państwa problemów, a przynajmniej skuteczne radzenie sobie ze stresem, pomoże Państwa życiu seksualnemu. Proszę pamiętać, że staranie się o dziecko też może być stresem dla Pani męża. Nie zalecam stosowania leków bez wcześniejszej konsultacji lekarza, który dokładnie przebada Pani męża. Jeśli Państwo nie będziecie w stanie sami sobie poradzić to bardzo przydatne byłoby wybranie się razem na rozmowę do psychologa/seksuologa. Wizyta u urologa mogłaby wykluczyć ewentualną przyczynę chorobową.