Brak wzwodu u męża

Witam, mam 40 lat , mój mąż ma 44 lata . Od okolo ponad roku zaczęły się u niego problemy ze wzwodem. Na początku stosunku po pieszczotach podniecał się bardzo, jednak w czasie stosunku penis opadał. Ostatnio już w ogóle nie współżyjemy. Mąż nie ma wzwodu, po intymnych pieszczotach itp. niestety penis nie staje. Próbowałam z nim rozmawiać: jak mogę pomóc, ani pieszczony ręką ani języczkiem nie pomagają, pytałam czy może coś chce zmienić w naszym współżyciu, ale twierdzi że nie. Mąż był u urologa, prostatę wykluczono. Nie używa żadnych leków na stałe. Przykra to dla mnie sprawa, czuję się odrzucona i nietrakcyjna, czy on może kogoś ma? Pewnie mu też nie jest łatwo, ale jak długo tak wytrzymamy? Namawiam go na wizytę u seksuologa, ale on nie chce iść. Proszę o pomoc w tej sprawie, co może być przyczyną (zdrada?) , jak mogę to rozwiązać? Jeszcze jedna myślę, że ważna sprawa - mąż nigdy nie chciał i nie opowiadał mi o swoim współżyciu seksualnym z przeszlości, przed naszym ślubem, ani o żadnych byłych dziewczynach, twierdzi, że to przeszłość przede mną więc po co o tym opowiadać. Proszę o wskazówki.
40 LAT ponad rok temu

Pani mąż był u urologa i wykluczono powiększenie prostaty. Jednak przyczyny kłopotów ze wzwodem mogą być też inne - np. miażdżyca. Czy Pani mąż ma nadwagę, pali papierosy, prowadzi siedzący tryb życia, nie uprawia sportu, ma podwyższony poziom cholesterolu? Jeśli spełnia choć jeden z tych warunków (a wielu mężczyzn po 40 roku życia je spełnia), to właśnie to może być przyczyną kłopotów w łóżku! Zrzucenie nadwagi, ograniczenie lub rzucenie papierosów, więcej sportu, lekka dieta - to wszystko może przywrócić potencję. Poza tym mogą Państwo też rozważyć użycie viagry - przepisze ją urolog.

Do psychologicznych przyczyn impotencji może należeć stres. Czy Pani mąż ma kłopoty w pracy? A może przechodzi tzw. kryzys wieku średniego - bardzo przejmuje się upływem lat? Poza tym sama niemoc płciowa powoduje u mężczyzny ogromny stres - i koło się zamyka!

Powinni Państwo o tym porozmawiać. Przeszłość seksualna nie ma tu większego znaczenia - mają Państwo problem tu i teraz. Proszę powiedzieć mężowi, że czuje się Pani odrzucona i że musicie coś zmienić. Poświęcajcie sobie więcej czasu, spędźcie go tylko we dwoje. Może jakieś wakacje by pomogły?

Wizyta u seksuologa to naprawdę dobry pomysł. Proszę namawiać do niej męża - argumentem może być obawa przed rozpadem małżeństwa. Wasz problem sprawia, że oddalacie się od siebie  - proszę to uświadomić mężowi!