Brak wzwodu u nastolatka - co może być przyczyną?

Witam. Mam 19 lat i od kilku tygodni nie potrafię osiągnąć wzwodu. Mam co prawda ochotę na seks, ale gdy już jestem z moją kilkuletnia partnerką w łóżku, do niczego nie dochodzi. Za pierwszym razem spowodowane było to zdenerwowaniem, gdyż nie potrafiłem sobie poradzić z otwarciem opakowania z prezerwatywą, i od tamtego czasu za każdym razem, gdy probujemy, zaczynam się denerwować, żeby ta sytuacja się nie powtórzyła, a to powoduje, że ciągle nic. Nie biorę żadnych leków. Proszę o odpowiedź, co może być tego przyczyną?

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

zaburzenia erekcji na tle zmian chorobowych dotyczą zazwyczaj populacji mężczyzn powyżej 40. roku życia. Natomiast w Pana wieku dominują zaburzenia na tle psychogennym: stres, niewyspanie, rozkojarzenie. Skupianie się na "możliwości porażki" powoduje u Pana osłabienie erekcji. Proszę się więc nie denerwować, rozluźnić i skupić na odczuwaniu przyjemności. Wtedy nie powinno być problemów.

Proszę także w przyszłości umieszczać takie pytania na naszym forum www.abcimpotencja.pl - jest ono poświęcone właśnie zaburzeniom potencji.