Brak wzwodu u nastolatka - co może być przyczyną?

Witam. Mam 19 lat i od kilku tygodni nie potrafię osiągnąć wzwodu. Mam co prawda ochotę na seks, ale gdy już jestem z moją kilkuletnia partnerką w łóżku, do niczego nie dochodzi. Za pierwszym razem spowodowane było to zdenerwowaniem, gdyż nie potrafiłem sobie poradzić z otwarciem opakowania z prezerwatywą, i od tamtego czasu za każdym razem, gdy probujemy, zaczynam się denerwować, żeby ta sytuacja się nie powtórzyła, a to powoduje, że ciągle nic. Nie biorę żadnych leków. Proszę o odpowiedź, co może być tego przyczyną?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Czy masturbacja wpływa na potencję?

Lek. Marcin Buczek
55 poziom zaufania

Szanowny Panie,

zaburzenia erekcji na tle zmian chorobowych dotyczą zazwyczaj populacji mężczyzn powyżej 40. roku życia. Natomiast w Pana wieku dominują zaburzenia na tle psychogennym: stres, niewyspanie, rozkojarzenie. Skupianie się na "możliwości porażki" powoduje u Pana osłabienie erekcji. Proszę się więc nie denerwować, rozluźnić i skupić na odczuwaniu przyjemności. Wtedy nie powinno być problemów.

Proszę także w przyszłości umieszczać takie pytania na naszym forum www.abcimpotencja.pl - jest ono poświęcone właśnie zaburzeniom potencji.

Lekarz w Szpitalu Klinicznym im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty