Brak zainteresowania otaczającym światem

Witam!

Mam 20 lat i od około roku moje życie wydaje mi się beznadziejne... kiedyś byłam bardzo wesołą, radosną dziewczyną a teraz czuję sie jak wrak człowieka. Nic mi się nie chce, ciągle jestem senna, martwię się wszystkim gdy, np. w tv mówią o czyjejś śmierci ja już się boję, że to mnie też spotka. Ciągle zastanawiam się ile jeszcze życia mi zostało, zaczęłam bać sie wszystkiego, czasem nawet innych ludzi. Wstaję rano półprzytomna i tak cały dzień siedzę w domu, a jeśli gdzieś wychodzę to i tak nie potrafię tak do końca się wyluzować. Gdy mam gdzieś wyjść zastanawiam sie po co, skoro i tak będzie nudno i wieczór szybko minie i zaraz będzie trzeba wracać.

Dodam, że w wieku 14 lat zmarła moja mama, ale nie przeżyłam tego aż tak mocno i po jej śmierci zachowywałam sie jak normalna nastolatka, nie byłam skryta i zamknięta w sobie.

Czy mogłam dopiero po 6 latach odczuć smierć matki?

Witam Serdecznie
Z opisywanych przez Panią przeżyć, można wysnuć podejrzenie depresji / reakcji depresyjnej. Uczucie braku zainteresowania otaczającym światem, brak siły i energii, apatyczność, zaburzenia snu – należą do objawów depresyjnych. W Pani przypadku pytanie dotyczy okoliczności, w jakich pojawiły się te objawy, dotychczasowych Pani przeżyć i ewentualnych sytuacji stresowych/obciążeń psychicznych i społecznych. Tak, może być to depresji, jednakże aby odpowiedzieć na to pytanie i ewentualnie zdecydować o rodzaju leczenia musi się Pani udać do lekarza psychiatry. Reakcja żałoby nie pojawia się zazwyczaj z tak dużym opóźnieniem.
Z pozdrowieniami