Brak zarodka w 8 tygodniu ciąży
Witam serdecznie!
Proszę o szczerą odpowiedź, gdyż nie chcę złudnych nadziei. Moja ciąża od OM trwa 8t.4d., ginekolog z usg podał 6t.1d. Stosunek miał miejsce 11 dnia cyklu, nie wiem ile mierzy pęcherzyk, ale powiedział, że zarodka nie ma. Kontrola za 7-10 dni.
Czy moja ciąża rozwija się prawidłowo, czy mam nastawić się na najgorsze?

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam!
Jeśli nie odbyła Pani stosunków seksualnych po tym z 11 dc, to niestety nie ma dużej nadziei na prawidłowy rozwój ciąży. Taka nadzieja by była, gdyby się okazało, że ciąża jest o te dwa tygodnie młodsza niż to wynika z daty ostatniej miesiączki i odpowiada wiekowi odczytanemu z USG. Jednak nawet w szóstym tygodniu ciąży powinien być już widoczny zarodek i możliwa do zobrazowania akcja jego serca. Powinna się Pani uzbroić w cierpliwość do wizyty kontrolnej, a jednocześnie niestety przygotować na możliwość utraty tej ciąży.
Pozdrawiam serdecznie!