Brak zarostu u 19-latka

Czy to normalne że 19-latek nie ma zarostu? Czy istnieje groźba, że nigdy mu nie wyrośnie? Mój syn ma z tego powodu kompleksy. Dojrzewał późno - mutacja w wieku 14,5 roku.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sam brak zarostu nie jest powodem do niepokoju. Aby oceniać ewentualne zaburzenia hormonalne należy ustalić czy pozostałe cechy dojrzewania tj zarost w okolicach genitaliów czy pod pachami jest obecny, czy jądra i penis są prawidłowe.