Brak zmian naciekowych i guzek w RTG płuca

Mam ma 78 lat. Opis RTG: Stan po przebytym, wygojonym złamaniu VII i IX żebra strony prawej, miąższ płucny bez zmian naciekowych, przejaśniony rozedmowo. Drobny indurowany solami wapnia guzek 4mm w dolnym polu płuca lewego.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Brak cech aktywnego zapalenia, guzek może być zmianą pozapalną. Wskazana konsultacja pulmonologiczna w celu odniesienia wyniku do Pani stanu zdrowia.