Brakowanie tchu w trakcie biegów długodystansowych

W trakcie biegów długodystansowych po 2-3h ciągłego wysiłku czuję jak zmniejsza mi się objętość płuc i brakuje mi tchu. Musze zwolnić, obniżyć tętno i znowu mogę kawałek podbiec. Czy to normalne zmęczenie czy objawy jakiegoś schorzenia (astma?)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby to wykluczyć koniczyne jest badanie spirometryczne. Niemniej jednak warto podkreślić, że takie objawy mogą być wynikiem przeciążenia i zmęczenia.