Brązowa sperma - czy to poważne?

Od jakiegoś czasu mój kolor spermy jest brązowy/bordowy. Nie mam żadnych bólów w okolicach kroku ani brzucha. Kolor ten nie zawsze jest taki sam, niekiedy normalnie biały, a niekiedy właśnie brązowy. Moje pytanie: co to może być i czy jest to poważne? Czy od razu iść do urologa, czy też może samo przejdzie. Są na to jakieś lekarstwa bez recepty? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

trudno jednoznacznie określić przyczynę Pana dolegliwości, ale najprawdopodobniej Pana sperma jest podbarwiona krwią. Niezależnie od powodu zmiany barwy, konieczna jest szybka wizyta u urologa.