Brązowa sperma. Muszę iść do urologa?

Mam 20 lat. Od ponad dwóch tygodni podczas wytrysku mój kolor spermy ma barwę brązową, trochę też czerwoną. Chciałbym zapytać, czy oznacza to coś poważnego czy konieczna jest wizyta u urologa? Z góry dziękuję za odpowiedź.

20 LAT ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Brązowe zabarwienie spermy świadczy o występowaniu w niej krwi. Jest to bardzo niepokojący objaw wymagający pilnej konsultacji urologicznej. Proszę zgłosić się niezwłocznie do urologa - najlepiej na ostry dyżur.
Krew w spermie może pojawić się w różnych sytuacjach tj. uraz, krwiak lub niestety nowotwór jądra, może być to też krew z układu moczowego. Tak czy inaczej należy niezwłocznie poddać się diagnostyce urologicznej i leczeniu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.