Brązowa wydzielina bez zapachu z pochwy

Nie mam miesiączki od 4 miesięcy. Ponad miesiąc temu byłam u ginegologa. Nie byłam w ciąży i wszystko było OK. Jakieś dwa tygodnie temu współżyliśmy z narzeczonym, a od dwóch dni wydziela się z mojej pochwy brązowa wydzielina bez zapachu. Mam 20 lat i nie wiem, co to może oznaczac? Mam uczucie, jakby mój brzuch był opuchniety i trochę powiększyły mi się piersi oraz paznokcie zaczęły mi szybciej rosnąć. Proszę o odpowiedź.

20 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Brązowa wydzielina może być np. objawem nadżerki szyjki macicy, polipa, infekcji lub zaburzeń hormonalnych. To ostatnie wydaje się najbardziej prawdopodbne ze względu na brak miesiączki i dodatkowe objawy. Mała jest natomiast szansa, że zaszła Pani w ciążę, ponieważ biorąc pod uwagę zaburzenia miesiączkowania, najprawdopodobniej obecnie Pani nie owuluje. Powinna Pani zwrócić się o pomoc do endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie!