Brązowa wydzielina po zabiegu łyżeczkowania - co robić?

Witam!
Mam 24 lata i wydaje mi się, że mam dość duży problem. Otóż 22 lipca miałam przeprowadzoną aborcję w UK, od dnia zabiegu dzień w dzień krwawiłam normalną krwią, po 2 tyg. zemdlałam i leciały już tylko skrzepy (zabieg to łyżeczkowanie), nie bolał mnie brzuch i nie boli. Nie mam gorączki, lekarze tutejsi mówią, że jest wszystko ok, ale jakoś mi się wierzyć nie chce.
Ponadto wykryli „coś”, jakaś pozostałość, która jest niewielka i twierdzą, że ma to samo zejść, ale ja nie dość, że codziennie krwawię, to jeszcze kolorem ciemno brązowym. Jest to dość uciążliwe.
Po usunięciu metodą łyżeczkowania, oczywiście pod narkozą, stwierdzono niekompletną aborcję i 2 tyg. po zabiegu podano mi tabletki poronne, ale nic mi nie „wyleciało”, a miało. Niepokoi mnie ta wydzielina, strasznie się boję.
Proszę o pomoc w formie odpisania mi...
Dziękuję!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Niestety jedyne co Pani pozostaje, to zdanie się na fachowość i dobrą wolę miejscowych lekarzy. Z tego co wiem, to opinie o brytyjskiej opiece zdrowotnej są skrajnie różne, a pacjenci często dopiero po wyjeździe na Wyspy Brytyjskie zaczynają doceniać polską służbę zdrowia.
Mam nadzieję i wierzę, że lekarze nie dopuścili się żadnego zaniechania w Pani przypadku. Krwawienie a następnie brązowe plamienie (oznaczające, że krwawienie stopniowo traci na intensywności) po aborcji związane są z oczyszczaniem się macicy i gojeniem rany wewnątrz niej.
Jeżeli zabieg nie zakończył się kompletnym usunięciem dziecka, to proces ten może przebiegać dłuższy czas. Jest to jedno z możliwych powikłań, o którym na pewno została Pani poinformowana przed podjęciem decyzji o zabiegu.
Jeżeli nie wystąpi silny ból podbrzusza i gorączka, to nie ma potrzeby pilnej wizyty u lekarza, ważne, by nadal odbywała Pani regularne wizyty kontrolne, aż do ustania dolegliwości.
Pozdrawiam serdecznie!