Brązowa wydzielina w czasie ciąży

Witam,
jestem w 16 tygodniu ciąży. Około 2 tygodni temu zauważyłam bardzo skąpą brązową wydzielinę. Gdy trwało to 3 dni pojechałam do szpitala. Tam przebadano mnie i zrobiono mi usg. Powiedzieli, że z ciążą jest wszystko w porządku i że ta wydzielina nie była z ciąży. Właściwie nie podali mi przyczyny. Dodam, że mam nadżerkę więc może to to było przyczyną. W każdym razie powiedzieli żebym się nie zdziwiła, gdyby to się powtórzyło.

Teraz od 2 dni znowu widzę tę wydzielinę, jest również bardzo skąpa ale jakby bardziej brązowa i ma niemiły zapach. Czy to może być jakaś infekcja?
Martwi mnie to, proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Tego typu plamienie może wynikać z obecności nadżerki lub ewentualnie polipa szyjki macicy. Przykry zapach sugeruje, jak sama Pani stwierdziła, infekcję dróg rodnych (może ona być niezależna od plamienia). Radzę więc udać się na wizytę do swojego lekarza prowadzącego, aby niezwłocznie wykluczyć lub potwierdzić taką diagnozę i w razie potrzeby włączyć leczenie. Nieleczona infekcja w ciąży grozi poronieniem lub porodem przedwczesnym.
Pozdrawiam serdecznie!