Brązowa wydzielina w siódmym tygodniu ciąży - czy powinnam się niepokoić?

Witam. Byłam w weekend nad morzem i pojawiła mi się brązowa wydzielina z pochwy, w niewielkiej ilości, lecz powtarzająca się kilka razy. Było to wczoraj. Dziś podczas podcierania, gdy dokładnie się przyjrzałam, na papierze toaletowym ponownie zauważyłam śladowe ilości tej wydzieliny. Towarzyszy temu niewielki ból w podbrzuszu - tylko nie wiem, czy to nie przypadkiem ze strachu. Dodam, że dzień przed pierwszym plamieniem uprawialiśmy seks z mężem i cały dzień spacerowałam nad morzem. Jestem w siódmym tygodniu ciąży. Mój ginekolog ma wyłączony telefon (podejrzewam, że jest na urlopie), a wizytę mam dopiero 19.08. Co mam robić?

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Każde krwawienie podczas ciąży powinno zostać zdiagnozowane.

Niekoniecznie oznacza to jakąś nieprawidłowość, ale trzeba to zawsze sprawdzić.

Krwawienie może pojawić się na skutek stosunku płciowego, spadku poziomu hormonów czy komplikacji w przebiegu ciąży.

Myślę, że warto udać się do dyżurnego oddziału ginekologicznego w celu badania.

Pozdrawiam!