Brązowa wydzielina z pochwy po stosunku

Witam.
Od poniedziałku mam problem, ponieważ wydobywa mi się z pochwy niepokojąca wydzielina, a zawsze miałam normalne upławy. W niedziele współżyłam z moim mężczyzną, od kilku lat już współżyje z moim partnerem i nigdy czegoś podobnego nie miałam. Po stosunku na drugi dzień zauważyłam właśnie brązową wydzielinę na bieliźnie, a okres to raczej nie jest, bo 15 maja miałam ostatnio, czyli teraz jeszcze za wcześnie.
Brzuch mnie nie boli, piersi też nie bolą, więc wykluczam ciąże i okres. Dodam jeszcze, że od poniedziałku jestem przeziębiona. Głównie strasznie boli mnie gardło, czy to jest z tym związane? Byłam u lekarza, to mi przepisał antybiotyk, ale jeszcze go nie brałam.
Proszę o pomoc :(

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Plamienie może być spowodowane wieloma różnymi przyczynami, np. nadżerką szyjki macicy (typowe jest tu krwawienie po stosunku), polip szyjki lub endometrialny, mięśniaki macicy, lub też zaburzenia hormonalne. Jeśli problem się powtórzy lub krwawienie będzie obfite, proszę udać się do lekarza ginekologa. W badaniu dość łatwo będzie on mógł ocenić, co Pani dolega. Infekcja dróg oddechowych nie ma natomiast z pewnością związku z plamieniem.
Pozdrawiam serdecznie!