Brązowa wydzielina zamiast miesiączki - co mi dolega?

Witam!
Od dwóch lat współżyję ze swoim chłopakiem bez zabezpieczenia (stosunek przerywany). W ostatnim czasie lekarz wykrył u mnie niewielką torbiel na lewym jajniku i nadżerkę. Przez dwa tygodnie zażywałam analog progesteronu, a następnie w pierwszym dniu miesiączki tabletki antykoncepcyjne. W czasie brania tabletek byłam u lekarza i okazało się, że moja torbiel się wchłonęła, została tylko nadżerka. Tabletki brałam do końca opakowania i po 4 dniach dostałam miesiączki.
Miesiączkuję średnio co 25-27 dni, jednak w 25 dniu okazało się, że zamiast okresu mam bardzo ciemną wydzielinę, nie było jej za wiele i trwało to 2 dni. Dziś mija 27 dzień i nic się nie dzieje. Zwykle mój okres trwa 7 dni, jest bardzo obfity i towarzyszą mu różne dolegliwości, takie jak ostry ból brzucha, biegunka i czasem wymioty. Tym razem nie było żadnej z tych dolegliwości. Jaka może być przyczyna? Może moja torbiel się odnowiła albo ciąża?
Bardzo proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Objawem torbieli nie jest brak czy inny niż zwykle charakter miesiączki. Za to we wczesnej ciąży czasem występują skąpe krwawienia i plamienia w terminach, w których wypadałyby miesiączki, gdyby nie doszło do zapłodnienia. Proszę wykonać test ciążowy.
Jeśli jednak opisywana przez Panią miesiączka była tą bezpośrednio po odstawieniu tabletek, to wszystko jest zupełnie normalne. Nie jest to miesiączka, lecz krwawienie z odstawienia hormonów. Skąpy charakter krwawienia z odstawienia nie jest zaskakujący - to normalne przy przyjmowaniu tabletek. Prawdziwa miesiączka pojawi się dopiero za jakiś czas (trudny do przewidzenia, najpewniej kilka tygodni) i będzie już pewnie taka jak przed przyjmowaniem tabletek.

Pozdrawiam serdecznie!