Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe kropki na skórze a zażywanie amfetaminy

mam 19 lat mam poważny problem zażywałem amfetamine przez 3 miesiące dość regularnie i pojawiły się problemy zmiany naskórne w postaci brązowych kropek na rękach .Odkryłem nie dawno w odbycie 4 czerwone kropki i strasznie to śmierdzi ,miewam uczucie jak by coś wewnątrz ciała chodziło i swędziało ,czerwone ręce PROSZE O POMOC !
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. W czasie zażywania narkotyku mogą się pojawić zmiany po postacią wyprysku z brunatnymi przebarwieniami, z tendencją do powstawania owrzodzeń. Podstawą leczenia jest odstawienie narkotyku. Proszę pamiętać iż amfetamina niesie ze sobą szereg negatywnych skutków, jak chociażby wybuchy agresji, drażliwość, irytację ale nie o nich mowa w tym momencie. Pojawiają się także formikacje (omamy cenestetyczne, halucynoza pasożytnicza), czyli wrażenia obecności na skórze różnych insektów, stąd może wspomniane objawy. Warto skorzystać z pomocy specjalisty.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
uczucie chodzenia w skórze czegoś to reakcja układu nerwowego na działanie narkotyku. Ustąpi po jego odstawieniu. Brązowe kropki na dłoniach to mogą być brodawki płaskie, poproszę o zdjęcia na http://www.medevac.net.pl/zadaj-pytanie/, krostki w okolicy odbytu: guzki krwawnicze lub czyraki, trudno rozstrzygnąć, przydałoby się zobaczyć.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy