Brązowe krwawienia podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam!Chciałabym sie upewnić czy na pewno ze mną wszystko ok. Otóż jestem w trakcie 3 opakowania, podczas 1 i 2 opak miałam plamienia bez żadnych bóli. W trakcie tego 3 opakowania jestem 13 tabletki a od 5 dni plamię dość intensywnie w dodatku bolą mnie po obu stronach jajniki. Przyjmuję Madinette, moje cykle były 28 dniowe przed stos antykon. Otóż dzisiaj biorę ostatnią a ja od 5 dni znowu krwawię, czyli drugi raz przy 3 opak. a krwawienia są brązowe jakby ze skrzepami krwi. czy to cos oznacza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji gdy krwawienie pojawiało się już drugi raz w cyklu warto zgłosić się do ginekologa by wykonać podstawowe badania oraz USG przezpochwowe. Nie musi to oznaczać nic złego, ponieważ krwawienia śródcykliczne mogą pojawiać się w trakcie stosowania antykoncepcji. Warto jednak wykluczyć patologię.