Brązowe plamienia, ból brzucha

Witam!
Mam nieregularne cykle 33-36 dni. Staramy się z mężem o dziecko, wcześniej (rok temu poroniłam ciąże w 10 tyg.) Ostatnią miesiączkę miałam 24.04, a 8.05 do dziś zaczęłam mieć dziwne plamienia, z czym jeszcze się nie spotkałam. Te plamienia są koloru brązowego, taka jakby brudna krew i są rzadkie jak przy miesiączce. Boli mnie też podbrzusze, czasem całe, a czasem z lewej strony, jestem też poddenerwowana i ogólnie miewam dziwne nastroje.

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo strasznie mnie niepokoją te plamienia.
Dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
W pierwszej kolejności radzę wykluczyć ciążę- teoretycznie, mogło dość do zapłodnienia przed krwawieniem 24.04, które w takim układzie nie byłoby prawdziwą miesiączką. Brązowawe plamienia mogą być również wywołane np. nadżerką szyjki macicy lub torbielą jajnika (to ostatnie tłumaczyłoby również ból). Możliwe też, że cierpi Pani na zaburzenia hormonalne lub endometriozę. Jeśli wykluczy Pani ciążę a plamienia będą się utrzymywać, proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam serdecznie!