Brązowe plamienia i skrzepy podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych Microgynon 30

Witam pisze z takim pytaniem otoz biore tabletki antykoncepcyjne mikrogynon 30 i moja miesiaczka wyglada nastepujaco mam brazowe plamienia i skrzepy rowniez koloru brazowego. Opakowanie mi sie juz skonczylo i mam teraz przerwe w braniu a zarzywam te tabletki 3 miesiace czy to moze byc spowodowane tym ze moj organizm sie przyzwyczaja do hormonow czy moze byc tego inna przyczyna? Prosze o odpowiedz i z gory dziekuje Z powazaniem Katarzyna K.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Krwawienie miesięczne a dokładniej mówiąc krwawienie wynikające z odstawienie hormonów może przybierać różne formy w trakcie stosowania antykoncepcji. Dodatkowo tak jak Pani wspomniała w początkowym okresie stosowania tabletek nie zawsze jest ono regularne i nie wygląda na prawidłowe. Nie jest to jednak stan niepokojący. Proszę spokojnie kontynuować kurację.