Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe plamienia przed miesiączką

Witam.
Zwracam się do Państwa z bardzo dziwną sytuacją, sama jestem w kropce i nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć?
A więc tak, zawsze mam regularną miesiączkę, teraz powinnam dostać ja jutro 6 lutego. Wcześniejsza była dość dziwna, bo trwała tylko 3 dni (zazwyczaj mam 6 dni), a po niej wystąpiła brązowa wydzielina. Dwa dni przed miesiączką zrobiłam sobie test ciążowy i wyszedł negatywny. Zrobiłam go, bo obawiałam się, że to ciąża, ponieważ współżyłam w czasie dni płodnych. Skoro wyszedł mi wcześniej negatywny pomyślałam, że poczekam do następnej i wszystko będzie jasne, ale nic nie jest jasne, ponieważ już od trzech dni mam jakieś dziwne brązowe plamienia.

Objawy miesiączki są bardzo nasilone, boli mnie podbrzusze, wczoraj po śniadaniu miałam cały dzień uporczywą zgagę, moje piersi są nabrzmiałe już od 2 tygodni. Czy to może być coś poważnego?
Proszę o pomoc:)

KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam.
Nie można wykluczyć ciąży, ponieważ plamienia/nieduże krwawienia mają prawo pojawiać się w pierwszym trymestrze ciąży i nie muszą świadczyć o żadnej patologii. Z testem ciążowym natomiast nieco się Pani pospieszyła- najlepiej wykonać go dopiero, gdy spóźnia się miesiączka (wcześniej wynik może być fałszywie negatywny, polecam również artykuł: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0).
Radzę więc niezwłocznie powtórzyć test. Pani objawy mogą rzeczywiście wskazywać na zbliżającą się miesiączkę, ale równie dobrze mogą świadczyć o ciąży. Jeśli wynik będzie negatywny, a miesiączka nadal nie będzie się pojawiać, to konieczna będzie wizyta u ginekologa, który zbada Panią i skieruje na badania hormonalne. Można będzie bowiem podejrzewać, w takim układzie, jakieś zaburzenia endokrynologiczne- np. hiperprolaktynemię.
Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy