Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe plamienia w ciąży

Mam 27 lat i jestem w 7 tygodniu ciąży. Od dwóch dni mam lekkie brązowe plamienia. Byłam u lekarza wczoraj, miałam zrobione usg wewnętrzne, lekarz powiedział, że serce bije, więc wszystko jest ok.

Czy przyczyną może być to, że ja mam minusową grupę krwi? Ja już ma jedno dziecko, w pierwszej ciąży nie miałam żadnych problemów.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!
Objawy ewentualnego konfliktu serologicznego w zakresie układu Rh ujawniają się zwykle w późniejszych etapach ciąży. Zapewne miała Pani podaną immunogloblinę antyD po poprzednim porodzie, tak więc nie musi Pani przejmować się tą kwestią. Plamienia we wczesnej ciąży to częste zjawisko. Jeśli trwają długo i/lub są intensywne oraz towarzyszą im bóle w podbrzuszu (szczególnie o charakterze skurczowym), to należy rozpoznać zagrażające poronienie. Jeżeli jednak plamienie jest krótkotrwałe, w kolorze brązowym, to nie ma powodów do zmartwienia. USG wykazałoby ewnetulanego krwiaka pozakosmówkowego- u Pani jest to wykluczone. Proszę więc obserwować się i w razie długotrwałego (ponad tydzień) utrzymywania się plamienia lub wystąpienia któregoś z wyżej wymienionych objawów zgłosić się do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy