Brązowe plamienia z krwią i ból podbrzusza a ciążą

Proszę o szybką pomoc! Zacznę od początku: 18 czerwca miałam miesiączkę. Po miesiączce współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia, ostatnio 11 lipca (niedziel). Wieczorem w niedzielą pojawił się śluz z krwią. W poniedziałek miałam na przemian plamienia brunatne albo z krwią i tak jest do dzisiaj. Boli mnie podbrzusze.

W poniedziałek byłam u ginekologa - czekam do 6 sierpnia, mam mieć USG. Zrobiłam test ciążowy, ale wynik wyszedł negatywny. Cytologię miałam we wrześniu i wyszła I. Proszę o pomoc, boję się.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plamienia mogą być wywołane zaburzeniami hormonalnymi. Przczyną może też być zmiana organiczna - nadżerka szyjki macicy, polip lub mięśniak. Trochę wyjaśni badanie USG. Lekarz w badaniu ginekologicznym zauważyłby mięśniaka lub nadżerkę.

Jeżeli miesiączka nadal nie będzie się pojawiać, proszę po tygodniu powtórzyć test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!