Brązowe plamienie a antykoncepcja

Witam. Przyjmuje antykoncepcje od paru lat. Zawsze mam regularne cykle, trwające 3-4 dni. Są delikatne i skąpe. Ostatnia miesiaczkę miałam bardzo obfita i bolesną (nigdy tak bardzo). Teraz moja miesiaczka trwala 2 dni i to byly tylko brazowe smugi bez krwi. Co to oznacza? Zrobilam test ciazowy, wyszedl negatywny. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy takie mogą wynikać z wahań hormonalnych, jednak wskazana była by weryfikacja ginekologiczna. Warto wykluczyć pewne nieprawidłowości np torbiel, nadżerkę lub mięśniaka.