Brązowe plamienie zamiast okresu przez 2 lata

Witam!
Mam 22 lata niecałe 2 lata temu urodziłam dziecko, dokładnie 21 miesięcy temu. Od czasu urodzenia dziecka nie mam w ogóle okresu. W sumie raz miałam przez miesiąc, a teraz nie mam w ogóle. Zamiast okresu plamię i do tego leci mi brązowy śluz.
W czasie ciąży dowiedziałam się, że mam gronkowca. Miałam go już od dziecka. Zawsze mój okres był regularny i trwał 7 dni, a po porodzie wszystko się zmieniło.
Co to oznacza? Martwi mnie ten brązowy brud co mi leci! Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Powinna Pani niezwłocznie umówić się na wizytę do ginekologa. Przyczyną braku miesiączki mogą być w Pani przypadku zaburzenia hormonalne lub, jeśli wykonywano u Pani po porodzie łyżeczkowanie macicy, zrosty wewnątrzmaciczne (tzw. zespół Ashermana). Infekcja gronkowcem nie powinna natomiast mieć z tym problemem związku. Lekarz, na podstawie wywiadu, badania i badań dodatkowych (krwi, ewentualnie histeroskopii), z pewnością bez trudu rozpozna przyczynę braku miesiączki i wdroży odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie!