Brązowe upławy a karmienie piersią

Od roku mam plamienie między miesiączkami, są brązowe z grudkami i mają nieprzyjemny zapach oraz swędzenia. Boli mnie brzuch.
Dodam, że urodziłam piątkę dzieci. Jaka może być przyczyna tych dolegliwości? Karmię jeszcze piersią.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Wiele jest możliwych przyczyn krwawienia śródcyklicznego. Nieprzyjemny zapach i świąd mogą być związane z infekcją w obrębie dróg rodnych. Plamienia również mogą towarzyszyć zakażeniu, jednak ich przyczyna może również być zupełnie niezależna od pozostałych objawów. Może Pani mieć nadżerkę szyjki macicy, polipy, mięśniaki, albo zaburzenia hormonalne. Może to ocenić tylko lekarz ginekolog, po zbadaniu Pani. Radzę niezwłocznie udać się na wizytę.
Pozdrawiam serdecznie!