Brązowe zmiany na piersiach a zaburzenia hormonalne

Dzień dobry Na brodawkach moich piersiach zauważyła 1 zmianę o barwie brązowej z czarnym środkiem o wymiarze 2mmx1mm i 3 zmiany ok 1 mm o tym samym charakterze na obu brodawkach piersi, czy to może być coś poważnego czy może to być jakieś zapalenie, wynik zaburzeń hormonalnych czy nowotwór?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Nie jestem w stanie określić czym może być taka zmiana skórna spowodowane. Być może to jakieś znamię barwnikowe, może przerost np. gruczołu łojowego. Możliwe są też zmiany w wyniku wahań hormonów. Najprawdopodobniej jest to jakaś zmiana łagodna. Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z dermatologiem.