Brązowe zmiany na zębach u 16-miesięcznego dziecka

Moj syn ma na dwoch zabkach brazowe zmiany bylam znim u dentysty dzieciecego na pierwszej wizycie gdzie pani stomatolog pokazywala mu jak ogladasie zabki u mamy czym mogl sam tez ogladac zabki itd jednak nie dal swoich zobaczyc za bardzo. Na tyle ile pani stomatolog byla wstanie zobaczyc stwierdzila ze to poczatek prochnicy przez podawanie mkeka w nocy i ze mamy uzywac pastyz fluorem i tyle. Czy to wystarczy niebd zarazac sie inne zeby.? dodam ze syn ma 16mc i zalezy nam na tym by mial zdrowe za

Prawidłowa higiena to podstawa profilaktyki p/próchniczej;należy zastosować się do zaleceń pedodonty i starać się ograniczyć podawanie w nocy pokarmów- można dopajać przegotowaną wodą lub niesłodzonymi herbatkami.

Najważniejsze jest to co Pani usłyszała czyli odstawienie mleka i innych pokarmów po wieczornym myciu ząbków oraz szczotkowanie pastą z fluorem 3 razy dziennie. Leczenie oczywiście trzeba rozpocząć od wizyt adaptacyjnych raz w miesiącu. Można spróbować gazu rozweselającego.