Brązowy i biały śluz z pochwy a ryzyko ciąży

9.08 miałam miesiączkę, ostatni cykl przed nią był 33 dni, dziś dokładnie jest 11.09, czyli równe 33 dni, ale kilka dni temu przez 2 dni miałam brązowy śluz z pochwy, a teraz czuję, że jest sporo śluzu białego? Mam chłopaka, uprawialiśmy seks ale nie doszło na 10000% do wytrysku.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zarówno wcześniejszy brązowy śluz jak i obecny można potraktować jako początek i koniec okresu. Stosunek bez zabezpieczenia jednak znacznie komplikuje sprawę. Nawet w sytuacji gdy nie doszło do wytrysku możliwa jest ciąza ze względu na fakt iż w preejakulacie znajdują się plemniki zdolne do zapłodnienia. Polecam wykonać test ciążowy 14 dni po tym stosunku.