Brązowy lub kremowy śluz w 31 tygodniu ciąży, co to może być?

Witam,
jestem w drugiej ciąży, koniec 31 tyg. Badania wszystkie jakie miałam robione, były dobre, a wręcz bardzo dobre, jak to powiedział mój lekarz prowadzący. Ja czuję się ogólnie dobrze, pierwsze moje dziecko urodziło się dokładnie w dzień terminu.
Od 3 dni mam wrażenie, że ciężko mi się oddycha, ale słyszałam, że to normalne. Dziś po powrocie ze szkoły zobaczyłam na bieliźnie brązowy lub prędzej kremowy, ciemniejszy śluz. Boję się, że to może być czop...
Wizytę u ginekologa mam w czwartek, ale nie wiem, czy mogę z tym zwlekać do czwartku. Czy jeszcze dziś powinnam zgłosić się do szpitala, dziecko się rusza moim zdaniem tak jak zawsze.
Dodam jeszcze, że wczoraj kochałam się z mężem, może to jest przyczyna i teraz przy wizycie w toalecie ten śluz już się nie pojawił. A wcześniej mój śluz był raczej biały lub przejrzysty, lekarz ginekolog jakiś czas temu przy którejś wizycie powiedział, że mam niedużą nadżerkę, ale że mam się tym nie przejmować, bo po porodzie może ona sama zniknąć, a jeśli nie, będziemy to leczyć, ale po urodzeniu dziecka.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź i jakąś radę.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinna Pani zachować obecnie ostrożność i nie współżyć. Jeżeli faktycznie czop odszedł, to dziecko nie jest chronione przed występującymi infekcjami. Najprawdopodobniej jednak plamienie spowodowane było nadżerką, która została podrażniona podczas stosunku. Jeżeli krwawienie się nie zaostrzy, nie ma potrzeby przyspieszania wizyty u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!