Brązowy rzadki śluz zamiast okresu

Witam!
Pierwszy dzień okresu (19/20.01) był bardzo obfity, można wręcz powiedzieć, że leciało ze mnie jak 'z kranu', drugi dzień (21.01) był w miarę normalny z dnia 21 na 22 dostałam tzw. grypy żołądkowej, która trwała jeden dzień. Wtedy zamiast okresu miałam brązowy rzadki śluz, który utrzymywał się 2 dni i na tym koniec.
Dnia 16.01 uprawiałam z chłopakiem petting (dodam, że nie współżyjemy jeszcze ze sobą) , gdy dochodzi do wytrysku to staram się od razu iść umyć ręce.
Zaniepokoił mnie ten brązowy śluz, bo nie wiem co to może oznaczać. Mógł wystąpić też zamiast okresu, ponieważ organizm był zmęczony po przebytej chorobie? Okres u mnie przeważnie trwa od 5 do 7 dni.
Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Szansa na to, że zaszła Pani w ciążę w wyniku pettingu jest nikła, a wręcz nie istnieje. Do tej pory na świecie opisano jedynie kilka przypadków ciąży w wyniku pettingu. Gdy Państwo mieli ten kontakt intymny była Pani w drugiej fazie cyklu w czasie dni bezpłodnych, dlatego zajście w ciąże było niemożliwe.

Odnośnie brązowych upławów w końcowej fazie miesiączki prawdopodobnie były one związane z nadkażeniem bakteryjnym bądź grzybiczym które wystąpiło w tym czasie. Mogło to być spowodowane osłabieniem w wyniku opisywanej grypy żołądkowej, a także tym, że trudniej w tym czasie zachować odpowiednią higienę miejsc intymnych. Proszę się tym zbytnio nie przejmować. Jeśli wystąpią jakieś niepokojące objawy jak pieczenie, swędzenie lub upławy proszę zgłosić się do lekarza ginekologa w celu zbadania.

Polecam lekturę artykułu na temat fizjologii cyklu miesięcznego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.