Brązowy śluz, a gdzie miesiączka?

Witam, jestem 17-letnią dziewczyną i mam następujący problem: od kilku dni mam brązowy śluz ;( nie jest go bardzo dużo, ale jest. Jutro (5.10) powinnam mieć okres, jednak nie boli mnie brzuch tylko dolna część pleców (jak zawsze przed miesiączką) ;(, jedynie ten śluz. Dzisiaj zauważyłam, że wygląda jak takie skrzepy, tylko że nadal jest brązowy ;(
Dodam także, że nie współżyję (przez pieszczoty przez bieliznę raczej ciąża jest nie możliwa, prawda?). Nadmienię jeszcze, że od mniej więcej 10 dni jestem troszkę przeziębiona... Bardzo proszę o pomoc, bardzo mnie to martwi ;(

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Brązowy śluz w drugiej części cyklu może wskazywać na niedomogę lutealną, czyli niewydolność ciałka żółtego. Jeżeli zdarzyło się to u Pani po raz pierwszy to może być to jednorazowy epizod, związany z hormonalnym zachwianiem. Plamienie takie może być też spowodowane przez nadżerkę lub polip szyjki macicy, mięśniaki macicy lub endometriozę. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać w kolejnych cyklach, proszę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!