Brązowy śluz a petting

Witam.
Kochałam się z moim chłopakiem 6 dni temu, było wtedy parę dni po miesiączce ok.3, byliśmy zabezpieczeni tylko prezerwatywą (wiem, że nie pękła). Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Wczoraj chłopak wkładał mi tam palce i jak wróciłam do domu pojawił się u mnie brązowy śluz. Nie wiem od czego to jest ale zaczynam się martwić czy mogę być w ciąży lub też czy to może być jakaś infekcja?
Pomocy, boję się pójść do ginekologa, bo jestem uczennicą liceum, a w moim domu jest dziwne podejście do seksu i boję się o tym powiedzieć komukolwiek, szczególnie mamie. Chłopak zaoferował, że pójdzie ze mną do ginekologa ale ja się boję!
Pomocy! PROSZĘ

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Gdyby zaszła Pani w ciążę, ewentualne plamienie (tzw. krwawienie implantacyjne) pojawiłoby się najwcześniej po 7 dniach od stosunku. Plamienie może być wywołane np. infekcją, nadżerką czy zaburzeniami hormonalnymi. Nie jest jednak wykluczone, że doszło po prostu do powierzchownego uszkodzenia ściany pochwy podczas intensywnych pieszczot. Jeśli nie jest to mocne krwawienie, to nie ma potrzeby już teraz udawać się do ginekologa. Radzę poobserwować się aż do następnej miesiączki, w razie jej niepojawienia się wykonać test ciążowy, i dopiero w razie pozytywnego wyniku lub powtórzenia się objawów w kolejnym cyklu szukać pomocy u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!