Brązowy śluz po cięciu cesarskim

Jestem prawie 4 tygodnie po cc. Krwawienie trwało 7 dni, jednak od 4 dni leci brązowawy gęsty śluz (tak raz dziennie ale dość sporo). Czy to normalne i powinnam się niepokoić? Dodam, że jestem po 2 cc. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Fizjologicznie odchody połogowe mogą pojawiać się do końca 3 tygodnia po porodzie, potem zanikają. Obecność krwawień w okresie połogu, może wskazywać na nieprawidłowe gojenie macicy w miejscu przyczepu łożyska, na obecność resztek tkanki łożyskowej lub zapalenie błony śluzowej macicy. Konieczna jest dokładna diagnostyka i leczenie przeprowadzone przez ginekologa.