Brązowy śluz po pettingu

Z moim chłopakiem uprawiamy petting i jak on skończy, to tuż po tym mam taki śluz jak dzień dwa przed okresem, taki brązowy czy beżowy nie żółty i śliski. Nie wiem, czy to może oznaczać nadżerkę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plamienia/krwawienia kontaktowe (czyli po stosunku lub innego rodzaju penetracji) to typowy objaw nadżerki szyjki macicy. Przyczyną takich dolegliwości może być jednak również np. infekcja lub polip. Radzę udać się do ginekologa, który w badaniu rozstrzygnie tę kwestię. Konieczne będzie także pobranie wymazu do badania cytologicznego, jeśli nie było to w ostatnim czasie wykonane.
Pozdrawiam serdecznie!