Zapytaj lekarza

7 1 9 , 8 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brodacid a grudki perliste prącia

Witam! W internecie można znaleźć informacje na temat domowego sposobu leczenia grudek perlistych prącia za pomocą preparatu BRODACID - płyn na brodawki. Jest to mieszanina kwasu salicylowego i mlekowego. Podobno preparat skutecznie usuwa grudki perliste, lecz podczas leczenia bardzo podrażnia skórę i wywołuje ból. Czy leczenie grudek tym płynem jest bezpieczne, nie powoduje nawrotów i skutków ubocznych? Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

witaj
nieumiejętne stosowanie tego preparatu może spowodowac poważne rany na prąciu, trudne gojenie i brzydkie blizny
pozdrawiam

0

Witam, białe krostki na obwodzie żołędzi przypominające łuski to tzw. papilla coronis, czyli grudki perliste prącia (łac. papillae coronis; ang. pearly penile papules). Nie jest to żadna choroba i nie można tym się zarazić. Jest to normalny twór skórny, który według badań statystycznych przeprowadzonych w USA występuje u 22% mężczyzn nieobrzezanych (w tym: obrzezanych w wieku dorosłym lub obrzezanych tylko częściowo) i u 12% mężczyzn obrzezanych po urodzeniu. Grudki perliste nie wymagają leczenia, można wręcz docenić ich obecność, gdyż są miejscem bardzo erogennym. Jeśli jednak ktoś ich u siebie nie akceptuje, może je usunąć LASEROWO lub za pomocą KRIOTERAPII. a więc - Brodacid - nie..Rzadsze występowanie tych grudek u obrzezanych w dzieciństwie wynika z faktu, że nieprzykryte napletkiem ulegają procesowi tzw. keratynizacji i wykazują tendencje do zanikania. Pozdrawiam RH.

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy