Brunatna wydzielina po zabiegu na żylaki

jestem trzeci tydzień po zabiegu na żylaki wszystkie szwy się wygoiły znikły zasinienia tylko z dwóch ciągle wypływa brunatna ciecz co mnie bardzo niepokoi.Lekarz w jednym założył dren adrugi naciął i wypuścił mimo to w dalszym ciągu się zbiera,już po 6 godzinach wokół szwa robi się twarde i stożkowate ,lekarz twierdzi że to samo ustąpi ale ja nie jestem przekonany,bo za każdym razrm mówi że już nie powinno się zbierać.Bardzo proszę mi odpowiedzieć czy to coś grożnego się dzieje?
MĘŻCZYZNA, 63 LAT ponad rok temu

Wskazania do przeszczepu wysp trzustkowych

Myślę , że wydzielają się upłynnione krwiaki po usuniętych żylakach , jakiś czas może to jeszcze potrwać . Ważne aby oglądał to operujący i aby nie doszło do zainfekowania

0

Trudno mi określić co się dzieje bez bezpośredniego badania, bez obejrzenia dokładnego ran. Raczej to są jakieś opróżniające się krwiaki pooperacyjne, nic niepokojącego i groźnego. Trzeba w tej sprawie skontaktować się ponownie z chirurgiem. Zapewne z tych ran przestanie pojawiać się wydzielina za kilka dni i wszystko wróci do normy. Jeśli do tego nie dojdzie ponowna kontrola u chirurga.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty