Brunatne plamienie w 8 tygodniu ciąży

Witam. Mam 23 lata i obecnie jestem w 8 tygodniu ciąży. Wczoraj wieczorem zauważyłam na papierze toaletowym ciemnobrązowe plamy.

Od razu pojechałam do szpitala, jednak obecnie mieszkam w Anglii, a tu dziwnie podchodzą do pacjentów. Czekałam w szpitalu 3 godziny i jak już mnie przyjęto pani zbadała mi mocz, ciskała chwilę brzuch (nic nie bolało) i powiedziała, że jak znów by się coś działo to mam przyjść jeszcze raz. Wstałam dziś rano i znów na papierze pojawiły się takie same plamki. Przyjmuję tylko kwas foliowy. Strasznie się boję, czego mogą być to objawy?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę się nie niepokoić. Brązowawe plamienie jest w pierwszym trymestrze normą. Jeśli tylko nie staje się ono obfite, czerwone i/lub nie towarzyszą mu silne, kurczowe bóle w podbrzuszu, to nie ma powodów do zmartwień. Tego typu wydzielina związana jest najprawdopodobniej z tworzeniem się łożyska.

Pozdrawiam serdecznie!